קבעו פגישה עוד היום עם
ד"ר קארין אלמן - שינה
  נוירולוגיה מותאמת אישית

  ד"ר קארין אלמן – שינה, נוירולוגית מומחית ומפתחת הגישה "נוירולוגיה מותאמת אישית", הינה בעלת תואר ברפואה MD מאוניברסיטת "סמלוויס" בבודפשט, הונגריה, ומחזיקה ברישיון אירופאי וישראלי.
  ד"ר אלמן-שינה התמחתה בנוירולוגיה במרכז הרפואי ע"ש וולפסון ועבדה כרופאה בכירה וחוקרת משנה במרפאת זיכרון וריכוז במרכז הרפואי תל אביב (איכילוב). כיום עובדת כנוירולוגית בכירה ומנהלת היחידה לנוירופסיכולוגיה ופיזיולוגיה במכון סגול לרפואה היפרבארית, במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא).

  במהלך עבודתה עם מטופלים עם בעיות זיכרון שונות, התוודעה לתרומתם הרבה של התזונה ואורחות החיים על התפקודים המוחיים והגופניים בכלל. משראתה כיצד שיפרו את בריאותה שלה, החלה לשלבם גם עם מטופליה וראתה את השפעתם הרבה על אופי הטיפול ואיכות החיים של המטופל.
  גישת "הנוירולוגיה מותאמת אישית" משלבת בין הטיפול הרפואי הקונבנציונלי לאורחות החיים והתזונה של כל מטופל. היא מושתתת על אבחון נרחב של גורמים סביבתיים היכולים להשפיע על מצב המטופל וכן על טיפול פרטני בהתאם לגורמים האישיים אצל כל אחד. היא נשענת בעיקרה על גישת הרפואה הפונקציונלית (המותאמת אישית) הבוחנת את השפעות הסביבה ואורחות החיים, על הגנטיקה ועל הנטיה לבריאות או לחולי אצל כל אדם, בהתאם לרקע האישי שלו. בדיקת ההשפעות ההדדיות של התזונה, הסביבה וההרגלים על הגנטיקה נקראת מדע האפיגנטיקה.

  זו  גישה ייחודית וחדשנית, לטיפול בהפרעות מוחיות, קוגניטיביות, תפקודיות והתנהגותיות שונות, אשר מטרתה להגיע לשורש הבעיה ולנטרל את הגורמים האחראיים לה. השיטה דוגלת באבחון מדוקדק, במטרה להתאים למטופל תכנית המותאמת למצבו הבריאותי, הגופני, המנטלי, ומתייחסת גם לרצונותיו ויכולותיו.

  כיום ד"ר אלמן – שינה מטפלת בבעיות קוגניטיביות גם לפי הפרוטוקול של ד"ר דייל ברדסן (Dale Bredesen, MD), חוקר נוירולוג אמריקאי, שהראה שיפור ומניעת הדרדרות קוגניטיבית במצבים מוקדמים של מחלת אלצהיימר והשלבים המקדימים לה (ירידה קוגניטיבית קלה MCI, ירידה קוגניטיבית סובייקטיבית SCI). הטיפול במסגרת הפרוטוקול כולל שינוי תזונה ואורחות חיים, וכן שימוש בתוספי תזונה ספציפיים בהתאם לתוצאות בדיקות מעבדה מקיפות. ד"ר אלמן- שינה הינה הרופאה והנוירולוגית הראשונה בארץ שעברה את ההכשרה של ד"ר ברדסן וצוותו, וממשיכה לעבוד איתם באופן צמוד על מנת להתאים את הטיפול המיטבי לכל מטופל. היא מתעדכנת באופן שוטף בכל החידושים ועדכונים במחקר המתמשך של ד"ר ברדסן ובעת הצורך גם מתייעצת עמו. למטופלים שלה ישנה אפשרות להירשם לאתר של ד"ר ברדסן, להתעדכן במידע שצבר ובמחקר שלו וכן לקבל דו"ח מפורט אודות הבדיקות שלהם (על ידי אלגוריתם) וההמלצות הספציפיות  המתבססות עליהן, לשם בניית תכנית טיפול מיטבית. זהו כלי טיפולי ייחודי וחדשני שעוזר לרופאה להתאים את ההמלצות בצורה מדוייקת יותר.

  הביקור הראשון במרפאה כולל: איסוף המידע הרפואי, איסוף המידע האישי, התזונתי, הסביבתי והסוציאלי. תתבצע בדיקה נוירולוגית וקוגניטיבית, ונבין יחדיו את הבעיות וכיצד ניתן לטפל בהן.

  הטיפול המומלץ ייקבע על סמך האבחון הרפואי שיכלול גם בדיקות מעבדה ו/או הדמיה, בהתאם למצב.

  נתחיל יחד תהליך של שינוי אורחות חיים למען שיפור תפקודי המוח באופן המיטבי.

  יינתנו המלצות ספציפיות עם מעקב להשגת תוצאות מרביות.

  אורח חיים נכון לכל אדם , לרב משפר מצבי חולי ומקדם בריאות. עד שלא תבדקו – לא תדעו.

  יתרונות

  לגישת ה"נוירולוגיה מותאמת אישית" מספר יתרונות חשובים: * אבחון וטיפול רפואי- נוירולוגי המשלב בין הרפואה המערבית לבין אורחות החיים, תזונה... המשך קריאה

  עקרונות

  גישת "הנוירולוגיה מותאמת אישית" הינה ייחודית ולה מספר עקרונות: * מתייחסת לגוף כמכלול ולקשר בין המערכות השונות בו, בשונה מההתייחסות... המשך קריאה