קבעו פגישה עוד היום עם
ד"ר קארין אלמן - שינה
  שאלות ותשובות

  אלו מספר שאלות שחזרו ממטופלים וחשוב לי להסביר את הרעיון שמאחורי המרפאה והגישה הנוירולוגית השימושית מאחר ומדובר בתחום חדשני וייחודי

  לאחר כמה זמן ניתן לראות שיפור בזיכרון?

  השיפור תלוי במספר גורמים חשובים: 1. במקור הבעיה 2. בחומרה שלה 3. במידת ההיענות לטיפול. יש לציין שיש שוני רב בין בעיות זיכרון שונות ולכן צריך לבחון כל מקרה לגופו. במקרים רבים ניתן לראות שיפור כבר ב-3 החודשים הראשונים אם המטופל מתמיד בתזונה ובהמלצות שניתנו, אך לעיתים נדרש פרק זמן ארוך יותר. מידת ההיענות לטיפול משפיעה באופן ישיר על התוצאות ולעיתים יש קשיים בנושא זה. כמו כן במקרים בהם ישנה מחלה מתקדמת לעיתים אין אפשרות לשיפור ממשי וניתן לנסות להאט את התדרדרות המחלה או להקל על תסמיניה ועל ידי כך לשפר את איכות החיים.

  האם ביטוח פרטי מכסה על הביקורים במרפאה?

  אין למרפאה הסדר עם חברות הביטוח, אולם במקרים רבים, ביטוח פרטי מכסה יעוץ רופא מומחה ועל כן כדאי לבדוק בכל מקרה.

  אני חי בריא, שומר על תזונה מאוזנת ועושה פעילות גופנית סדירה. האם כדאי לבוא להתייעצות?

  במידה וישנן בעיות בריאותיות אצלך או אצל בני משפחתך מדרגה ראשונה, מומלץ להגיע לאבחון על מנת לבדוק אם יש גורמים נוספים לכך (ושניתן לטפל בהם), מעבר למאפיינים השגרתיים שנבדקים בקופת החולים.

  על מה מבוססת גישת הנוירולוגיה השימושית

  גישת הנוירולוגיה השימושית הינה גישה מערכתית שמטרתה להבין ולטפל במטופל ולא רק במחלה שלו. היא משלבת בין הטיפול הרפואי המודרני (קונבנציונלי) לתזונה מותאמת אישית ולאורחות החיים של כל מטופל. היא מתבססת על אבחון מקיף של הגורמים הסביבתיים וההרגלים, שיכולים להשפיע על מצבי חולי, ושמה דגש על טיפול מכוון לבעיות אלו. מדובר בגישה שמתייחסת אל האדם כשלם וכן חותרת למקור הבעיה, מעבר לטיפול הזמני בתסמינים שלה.

  מה עלי להביא עמי לביקור הראשון במרפאה?

  בביקור הראשון אני עורכת אבחון מקיף לגבי הרקע האישי והרפואי של המטופל כולל המצב התזונתי ואורחות החיים שלו (לחץ, שינה, פעילות גופנית, מנטלית, חברתית ועוד). לביקור מומלץ להגיע עם סיכום רפואי של רופא המשפחה (רשימת אבחנות וטיפול תרופתי קבוע) וכן עם תוצאות בדיקות (מעבדה, הדמיות) שבוצעו בשנה האחרונה. כמו כן טרם הביקור יישלח במייל, בדואר או בפקס שאלון רפואי על מנת להבין טוב יותר את התמונה ולהתמקד ביותר פרמטרים במהלך הביקור. מומלץ למלא ולשלוח חזרה את השאלון המלא טרם הביקור.

  האם הטיפול הוא במסגרת קופת החולים?

  לא, הטיפול אינו מסובסד על ידי קופות החולים. מדובר באבחון וטיפול ע"י רופאה מומחית באופן פרטי.

  במה שונה הבירור הרפואי במרפאה לנוירולוגיה שימושית מהבירור במרפאה אחרת?

  הבירור במרפאה לנוירולוגיה שימושית הינו רחב יותר וארוך יותר מהמקובל במרפאות אחרות. והוא כולל: תשאול נרחב, בדיקות מעבדה שונות וכן הדמיות, על מנת להגיע לתוצאות מדויקות יותר. יש לציין שחלק מהבדיקות מתבצע דרך קופת החולים וחלקן לא ניתן לבצע במסגרת זו (מהסיבה שאינן בסל, או שאין אישור לבצען בקופה). במקרים מסוימים יש צורך בביצוע בדיקות פרטיות, אולם זה נתון לשיקול המטופל. חשוב להדגיש שמטרת הבדיקות היא להגיע לאבחון טוב יותר של "מה חסר" ו"מה בעודף", וכך ניתן יהיה להתאים את הטיפול בצורה מדויקת וטובה יותר.

  אני סובל מבעיה נוירולוגית ונוטל תרופות. האם הטיפול יכול להפריע לתרופות?

  לא. הגישה במרפאה דוגלת בשילוב בין הרפואה המודרנית והטיפול התרופתי, לבין התזונה, הפעילות הגופנית והמנטלית ואורחות החיים של כל מטופל במציאות של ימינו. לפיכך ההמלצות הרפואיות יתייחסו לרקע של המטופל וכן לטיפול התרופתי הקבוע במידה ונוטל.