קבעו פגישה עוד היום עם
ד"ר קארין אלמן - שינה
  הפרעת קשב וריכוז

  הפרעת קשב וריכוז הינה הפרעה קוגניטיבית עם ביטוי התנהגותי הגורמת לתסכול רב למטופל. היא מאופיינת בקושי לשמור על ריכוז ועל קשב לאורך זמן, במצבי אימפולסיביות ולעיתים גם בהיפראקטיביות. לרב הפרעה זו מתחילה בגיל הילדות וגורמת לקשיים בלימודים, במערכות יחסים, עם המשפחה והחברים וגם במסגרת העבודה. לעיתים קרובות המבוגרים חווים קשיים בתפקוד היומיומי בעבודתם וחוסר יכולת לעמוד בלחצים, במטלות ובלוח הזמנים, עם דחייה של המוטל עליהם. הסיבות לבעיה אינן ידועות אולם מחקרים מצביעים על קשר הדוק בין תזונה, שינה, מתח נפשי, והרגלי חיים נוספים לבין הפרעות קשב וריכוז.

  רב הקשיים הולכים ומחמירים עם הזמן עקב ריבוי הדרישות והמטלות במהלך השנים וכן עקב שינויים גנטיים וסביבתיים כאמור. הטיפול בבעיה מתחלק לשניים ומבוצע בהתאם למצב ולרצון המטופל. חלק ראשון הוא שינוי בתזונה ובאורחות החיים, באופן ספציפי לכל מטופל, לפי הרקע האישי והסביבתי שלו. חלק שני הוא טיפול תרופתי מסוג ריטלין, אמפטמינים ואחרים.

  במרפאה תעבור אבחון רפואי ונוירולוגי מקיף ומדויק, כדי להבין ממה נובעים הקשיים הללו וכיצד ניתן לטפל בהם. בהתאם לממצאים ולבדיקות המעבדה, תותאם לך תכנית טיפול אישית הכוללת הכוונה תזונתית, הדרכה לאורחות חיים בריאים (עבורך), וכן טיפול תרופתי במידת הצורך.

  השילוב בין הרפואה המערבית, לאורחות החיים ולרפואה מותאמת אישית הינו "דרך המלך" להתמודדות ולטיפול מיטבי בהפרעות קשב וריכוז.

  הטיפול מתאים למי שרוצה לשפר את הריכוז או התפקוד שלו, להבין את הגורמים הספציפיים לכך במקרה שלו ולטפל בהם באופן מיטבי (עם או ללא תרופות).

  אובחנתי עם הפרעת קשב וריכוז ואני מעונין בטיפול תרופתי. למה כדאי להגיע דוקא אלייך?

  יש מספר טיפולים להפרעת קשב וריכוז: שינוי באורחות החיים (כולל תזונה, שינה, לחץ נפשי, פעילות גופנית ועוד), למידת אסטרטגיות טיפוליות בדרכים שונות וטיפול תרופתי. אם הנך מעונין בטיפול תרופתי בלבד, ניתן לקבל זאת במסגרת קופת החולים. הייחוד במרפאה לנוירולוגיה שימושית הוא האבחון המקיף למציאת הגורמים לבעיה אצל כל אדם לפי הרקע שלו ובהתאם לכך התאמת התזונה ואורח החיים כדי לטפל בבעיה מיסודה. במקרים רבים, שמירה על אורחות חיים מאוזנים באופן המותאם לכל אדם, יכולה לשפר את המצב גם ללא טיפול תרופתי. בנוסף ישנה אפשרות לשלב בין הטיפול התרופתי לטיפול במרפאה לקבלת תוצאות טובות יותר.